Projekty Archello (I): Study Exclusive, preferowana kolekcja dla łazienkowych przestrzeni

Marka Tres stawia na popularyzację projektów architektów i dekoratorów wnętrz. W dzisiejszym wpisie prezentujemy zestawienie projektów Archello, w których wykorzystano naszą kolekcję Study Exclusive.

 

Dom w prawdziwym tego słowa znaczeniu

Casa de Piedra – Srta. Rottenmeier Estudio de Arquitectura

„Projekt Casa de Piedra zrodził się z marzenia pewnej rodziny o zamieszkaniu w emblematycznym, a zarazem komfortowym domu”

Pracownia architektoniczna Srta. Rottenmeier Estudio de Arquitectura wykorzystała ten ponadczasowy, trwały materiał do zapewnienia całemu domowi imponującego charakteru, a zarazem stworzenia w nim atmosfery ustronia i domowego ogniska.

Zestawienie drewnianych brył z okładziną z białego betonu stanowi dopełnienie wapienia, ograniczając tym samym jego szorstką teksturę, w celu stworzenia subtelniejszych przestrzeni chroniących zamieszkałych w nich domowników. Casa de Piedra to konstrukcja łącząca po równo względy projektowe i techniczne, umożliwiając powstanie ponadczasowej budowli architektonicznej podkreślającej śródziemnomorski charakter.

W łazience zastosowano naszą elegancką baterię podtynkową Study Exclusive w wykończeniu matowej czerni.


Reorganizacja przestrzeni z zachowaniem pierwotnej estetyki

M15 – Minimo.pro

Projekt M15 obejmuje remont infrastruktury energetycznej oraz przestrzeni domu jednorodzinnego w Madrycie, położonego na chronionym obszarze miejskim Colonia Unión Eléctrica Madrileña powstałym w latach 40. ubiegłego wieku.

Roboty zachowują oryginalny charakter budynku i jego otoczenia, koncentrując się na dwóch zasadniczych wyzwaniach: modernizacji izolacji cieplnej oraz wykonaniu nowego systemu klimatyzacji zapewniającego komfort przebywania w budynku, a także reorganizacji przestrzeni wewnętrznej z naciskiem na elementy łączące poszczególne pomieszczenia, podkreślając zarazem ich związek z przestrzeniami zewnętrznymi.

Elewacja budynku pierwotnie obejmowała dwie bryły. Bryła podstawowa była wykonana w gładkim wykończeniu gipsowym, podczas gdy druga bryła, odpowiadająca dawnemu garażowi, miała okładzinę ceglaną. Pragnąc zachować oryginalny wygląd elewacji objętej ochroną, w ramach pierwszej bryły zamontowano zewnętrzny system izolacji cieplnej na wierzchu pierwotnej elewacji, a w przypadku bryły z okładziną ceglaną izolację wykonano od spodu. Modernizację izolacji cieplnej połączono z instalacją geotermicznej pompy ciepła, źródła energii odnawialnej zasilającego podłogowy układ ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Nowy rozkład domu obejmuje reorganizację pionu komunikacyjnego dzielącego budynek na dwa poziomy. Na parterze znajdują się trzy połączone ze sobą strefy: oryginalny garaż przekształcony w kuchnię, salon oraz główne wejście, przy czym wszystkie są bezpośrednio skomunikowane z przestrzeniami zewnętrznymi. Sypialnie i inne prywatne pomieszczenia znajdują się na piętrze, w którego korytarzu znajdują się niewielkie metalowe schodki prowadzące na strych mieszczący się tuż pod spadzistym dachem.


W łazience głównej zastosowano naszą wysoką baterię jednouchwytową umywalkową w wykończeniu chromowanym, która przyciąga wzrok w tym pomieszczeniu utrzymanym głównie w jasnych i neutralnych barwach.


Las Cuadras: tymczasowe zacisze dla fotografa i jego zwierząt

Las Cuadras – Estudio Ji Arquitectos

Projekt polega na remoncie starych stajni w celu ich przekształcenia w tymczasowe zacisze dla fotografa i jego zwierząt. Jest to miejsce bez konkretnego przeznaczenia – przestrzeń, z której fotograf może po prostu podziwiać swoje zwierzęta na polu, gdzie może poświęcić się pracy oraz, jak zapewnia sama pracownia architektoniczna, przyrządzać ryż. „Pragnęliśmy stworzyć przestrzeń nawiązującą do dawnego, a nie obecnego przeznaczenia. Nasz projekt miał nawiązywać do idei kroków, śladów. Śladów odciśniętych na powierzchni, które nie zacierają się z biegiem czasu. W tym przypadku mieliśmy do dyspozycji fizyczne pozostawione ślady: podkowy konia Explorador. Zasadnicza koncepcja remontu obejmuje obiekt osłonięty sztucznym zadrzewieniem zapewniającym schronienie i cień, a zarazem przypominającym niewielki zagajnik.”



W łazience pracownia Estudio Ji postanowiła zastosować naszą jednouchwytową baterię podtynkową w wykończeniu matowej bieli, która przyczynia się do stworzenia relaksującej atmosfery i zapewnienia akcentu świeżości w pomieszczeniu.